Asus Zenfone 2 Deluxe ve Zenfone 2 Laser tanıtıldı!

Asus Zenfone 2 Deluxe ve Zenfone 2 Laser tanıtıldı! 1

Asus zenfone 2 deluxe-laser

Sene başında duyurulan dünyanın ilk 4 GB Ram’a sahip telefonu Asus Zenfone 2’ye iki yeni kardeş geldi.

2015 yılının başlarında tanıtılan ancak ülkemize Haziran ayında giriş yapan Asus Zenfone 2, fiyatı ve üstün donanımı ile bir çok kişinin beklediği telefonlardan biri olmuştu. Zenfone 2 piyasaya çıktığında eleştirildiği 2 konu oldu:

1-Beklenenden pahalı fiyatı

2-Tasarımı

Asus’da bunun farkında olacak ki, Zenfone 2’lerin fiyatına henüz dokunmadı ancak tasarımlarına el att. Bu bağlamda 2 yeni modeli de duyurmuş oldu.

Asus zenfone 2 deluxe

Asus Zenfone 2 Deluxe

Bu model Zenfone 2’nin tasarımının daha da özenilmiş hali diyebiliriz. Donanım olarak çok bir değişikliği olmayan Deluxe, 4GB ram, 5MP ön, 13MP arka kamera, 3000 mAh batarya, 5.5 inc Full HD ekrana ve 128GB‘a kadar arttırabilir hafıza, Z3560 ve Z3580 Intel Atom işlemci, Gorilla Glass 3 ekran korumasına sahip. Telefonun en çok dikkat çeken yönü, resimden de görebileceğiniz gibi köşeli arka kapak tasarımı.

Asus zenfone 2 laser

Asus Zenfone 2 Laser

Deluxe modelinden ziyade tasarımı çok da değişmeyen Laser‘in  en büyük değişikliği donanımı. Orta seviye özelliklere sahip telefonda: 2GB ram, 5 inc HD ekran, 8GB/16GB bellek seçenekleri, Qualcomm Snapdragon 410 işlemci,  2,070 mAh yada 2,400 mAh batarya, Gorilla Glass 4 ekran koruması, 5MP ön kamera ve en önemli nokta olan Süper Çözünürlük modu ile tam 52MP‘e kadar çıkan arka kamera.

Asus Zenfone ailesi oldukça geniş bir aile olmaya başladı. Şu an ailenin reisi konumunda ki Zenfone 2’ye katılan  yeni telefondan Deluxe üst seviye özelliklerini aynen korurken tasarım olarak yenilenmiş. Diğer model Laser ise Zenfone 2’de ki en düşük ortalama özelliklere sahip olsa da, 52 MP arka kamera ile piyasa da ki çözünürlüğü en yüksek telefon olabilir. Fiyatları da 1.500 TL bandını geçmezse, Deluxe iyi satış rakamları yakalayabilir. Ancak Laser modeli 1000 TL’nin çok üzerine çıkarsa, piyasada kendine sadece kamerası ile yer bulması bir hayli zor.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Social profiles
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x