AskWitty nedir? ne işe yarar? Gerçekten para kazanılır mı?

AskWitty nedir? ne işe yarar? Gerçekten para kazanılır mı? 1

Son günlerde yeni bir sosyal paylaşım sitesi daha ufaktan ufakta kulaklarımıza gelir oldu. Adı AskWitty! Peki bu site ne işe yarar? Bazılarının olduğunu söylediği gibi gerçekten para kazandırıyor mu yoksa tamamen reklam stratejisi mi? işte sizi tamami ile aydınlatacak, canı gönülden yazdığımız açıklamalarımız…

Abi bu AskWitty ne ya?

Dediğinizi duyar gibiyim. Dememiş de olabilirsiniz ama eğer demeseydiniz şuan bu yazıyı okuyorda olmazdınız (: tamam tamam fazla uzatmıyorum. Öncelikle AskWitty’nin Türkçe anlamını söyleyelim.

AskWitty güzide Türkçemizde Espirili Sor, Zekice Sor anlamına geliyor.AskWitty denilen olay çok basit ve kısaca: siteye üye oluyorsunuz. Sonra sitede aklınıza gelen her hangi bir soruyu soruyorsunuz. Daha sonra bu soruya yorumlar geliyor, oy verenler oluyor. Buraya kadar herşey tamam.

AskWitty’nin farkı da bundan sonra başlıyor. Az önce sorduğunuz soru için siz cüzi miktarda bir para kazandınız, sorunuza oy veren kişi para kazandı, sorunuza yorum yapan kişi de para kazandı. Kısaca bu sitede gerçekten herkes kazanıyor. Tabi ki çok cüzi miktarlarda.

Nasıl kazanırım, ne kadar kazanırım?

Örneğin soru sormuş birinin anketine oy verirseniz 0.001 cent para kazanıyorsunuz. Düşününce bu küçük rakam çok normal çünkü binlerce yorum atan, oy veren, soru soran kişi günlük 5, 10 Dolar bile rahatlıkla kazanacaktır.

Toplam 1000 (yazi ile: bin) işlem yaparsanız 50Cent kazanıyorsunuz. Sitede ki toplam paranız da 6 Dolar olduğunda paranızı çekebiliyorsunuz. Bu arada üye olan herkese, hoşgeldin hediyesi olarak 1 dolar veriliyor.

Reklam yapma da gerçekleri anlat!

Diyenlerde varsa onlara cevabım şu ki, bu yazıyı reklam için değil sitemin hitine bir katkıda bulunur “belki” diye yaptım. Adamlar para dağıtıyor bizde burda sitemize 3, 5 kişi daha girsin de sevinelim diye didinip duruyoruz.

Kısaca bende siteye üye oldum ve rastgele bir kaç soruyu beğendim ve yorum yaptım. Hesabıma tıkladım ve orada yazan 0.006 cent’i gördüm. Yani toplam 6 beğeni ve yorum yapmışım ve karşılığını almışım.

Site yaygınlaştığında çok büyük rakamlar dağıtmak zorunda kalacak ve buda ekstra maliyet getirecek. AskWitty’e üyelik ücretli mi olur, davetiye ile mi olur yoksa site kapanır mı orasını bilemem. Denemek isteyen bence elini çabuk tutsun.

Bu arada bu da benim hesabım, siteye üye olan beni takip edebilir, zaten sitede pek fazla kişiyok (: https://www.askwitty.com/ottoman

2 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
kara

pek tutmamış sanırımmkimse yokgibi sitede

Emincan

Teşekkürler 🙂

Social profiles
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x