Asker ve polislerimiz için özel üretilen yerli drone: AKN 3000!

Asker ve polislerimiz için özel üretilen yerli drone: AKN 3000! 1

Son yılların en popüler hava araçları olan drone’lar, bilinen adı açıklaması ile insansız minik hava araçları artık yerli olarak da üretilmeye başlandı.

2014 yılında İzmir’de kurulan Göktürk A.Ş. adlı firma tarafından tanıtımı yapılan ve üretimi tamamlanarak Türk Polislerimizin hizmetine sunulan AKN 3000 kod adlı insansız hava aracı drone özellikleri ile dikkat çekiyor.

Yerli dronları üretmeye başlayan Göktürk adlı firma kuruluş amacını: “Ülkemizin savunma sanayi ihtiyaçlarını milli projeler ile karşılamak adına %100 yerli sermaye ile kurulmuştur. Göktürk A.Ş. Döner Kanat İnsansız Hava Araçları başta olmak üzere, savunma sanayine yönelik çözümleri ile milli üretime katkı sağlamaktadır” sözleri ile ifade ediyor.

akinci3000-kontrol-istasyonu

Akıncı Şarj İstasyonu, Akıncı bataryalarını güvenle şarj etmek için en ağır koşullarda çalışabilecek şekilde geliştirildi.

Akıncı Döner Kanat İHA ailesinin ilk üyesi olan AKN-3000 tamamen özgün milli tasarımı ve yüksek yerlilik oranı ile alçak irtifa gözlem ihtiyaçlarına yenilikçi çözümler sunmakta.

Karbon Fiber ve Kevlar kompozit malzemeden üretilen gövdesi ile 1 senelik kırılmazlık garantisi sunan AKN-3000 en zorlu hava şartları için dizayn edildi.

akinci3000-sarj-istasyonu

Akıncı Kontrol İstasyonu, 5 km (LOS) komuta ve HD görüntü aktarma mesafesi sayesinde operasyonel kolaylık sağlamakta. Yerli drone ilk etapta polis ve askerlerin kullanımına sunulacak, daha sonra kişisel kullanımlar için üretimler yapılabilecek.

AKN 3000 adlı yerli drone özellikleri

-45 Dakika hava kalma

-Zoom yani yakınlaştırma

-GPS ile takip sistemi

-Minimal çok küçük boyutlar

-Termal kamera

-Dikey iniş-kalkış sistemi

-Karbon kaplı gövde

-5 KM kontrol mesafesi

-HD görüntü kaydı

-Rüzgara karşı direnç sistemi

AKN 3000 tanıtım videosu

One thought on “Asker ve polislerimiz için özel üretilen yerli drone: AKN 3000!

  1. tebrik ederim ve çalışmalarınızın gelişerek devamını ülkem milletim adına dilerim bu tarz ürünlere ciddi ihtiyaç var bizde ankarada askeri drone sırt çantaları tam korumalı üretimleri yapmaktayız şimdilik 2 model için üretmekteyiz ihtiyaç halinde görüşelim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Social profiles