ASELSAN’dan Yerli ve Milli Monitör Sistemi Geliyor!

ASELSAN'dan Yerli ve Milli Monitör Sistemi Geliyor! 1

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) ile ASELSAN arasında Milli Monitör Sistemi (MMS) Projesi Sözleşmesi imzalandı.

Bu kapsamda Proje Gözden Geçirme Toplantısı gerçekleştirildi. Yapılan çalışmalar, gelişmeler hakkında bilgi almak ve değerlendirme yapmak üzere BTK Kurum Başkan Yardımcısı Selamettin Ermiş, Spektrum İzleme Daire Başkanı Arif Arısoy ve proje yetkilileri katılım sağladı.

Tüm Türkiye’yi kapsayacak olan yerli ve milli MMS Sisteminin sabit, mobil ve taşınabilir istasyonları; Milli Kontrol Merkezi (MKM) ve Bölge Kontrol Merkezleri (BKM) komuta kontrolünde çalışacak olup, sistem teslimatları 2019 yılı içerisinde gerçekleştirilecek.

ASELSAN'dan Yerli ve Milli Monitör Sistemi Geliyor! 2
ASELSAN Milli Monitör Sistemi

ASELSAN ÖNCÜLÜĞÜNDE MİLLİ MONİTÖR SİSTEMİ

Proje kapsamında yerli ve milli ürünler ASELSAN liderliğinde yurtiçi Ar-Ge Kuruluşları ile birlikte geliştirilmekte olup, ASELSAN tarafından bu proje kapsamında ilk kez TDOA (Time Difference of Arrival) Yetenekli Almaç, Web Tabanlı kullanıcı Arayüz Yazılımları, HF ve V/UHF Haberleşme Bandında Kullanılan Protokollere İlişkin Protokol Çözme Yazılımı geliştiriliyor.

BTK Kurum Başkan Yardımcısı Selamettin Ermiş, elektromanyetik girişimlerin tespiti ve giderilmesini günümüz şartlarına uygun olarak en son ve özgün teknoloji ile yerli ve milli donanım/yazılımlarla ASELSAN tarafından geliştirilmesi konusundaki memnuniyetini ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Social profiles