ASELSAN yeni silah fabrikasının temelini attı!

ASELSAN yeni silah fabrikasının temelini attı! 1

Türkiye’nin savunma sanayisi alanında ki en büyük firması olan ASELSAN, yeni dönemde daha da büyümek için önemli bir adım attı. Konya’da yerli silah sistemleri geliştirecek fabrikanın temeli bugün (23/03/19) atıldı.

Bu büyük açılışın emektarlarından biri olan ASELSAN’nın Konya Silah Sistemleri A.Ş Yönetim Kurulu Başkan Vekili İbrahim Koyuncu şunları söyledi: İnşallah, bu yatırım vesilesiyle artık Konya, ASELSAN ile, ASELSAN da Konya ile çok daha güçlü olacak. Bu yatırım bizim için, Konya için gerçekten çok kıymetli. Çünkü, ASELSAN-Konya yatırımının vücut bulması sürecinde, bu şehir sadece parasını, sermayesini değil, aynı zamanda yüreğini de ortaya koydu. Konyalı 24 girişimcimiz, sanayicimiz Konya Savunma Sanayi A.Ş. isminde yeni bir şirket kurdu ve 350 milyon lira sermayeli bu yatırımın yüzde 49’una ortak oldu. Yüzde 51’i de, elbette ki gözbebeğimiz ASELSAN’a ait. Yıllık satış geliri hedefimiz tam 1,4 milyar Türk Lirası. Diğer bir önemli hedefimiz ise ülkemiz ihracatına kayda değer katkılar sağlamak ve kısa sürede en büyük 50 ihracatçı firma listesine dahil olabilmek.

ASELSAN yeni silah fabrikasının temelini attı! 2

1.5 milyon metrekarelik yeni karma endüstri bölgesi oluşturulması için de bakanlığımıza başvurumuzu yaptık. Bu endüstri bölgemizde yalnıza savunma sanayi sektöründe faaliyet gösterecek yüksek teknolojili ürün ve hizmet üretimi yapan firmalar yer alacak. Kısaca Konyamızda tam bir savunma sanayi ekosistemi oluşacak açıklamalarında bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Social profiles