Artık karınlar “yerli yemek kartı” ile doyacak!

Artık karınlar "yerli yemek kartı" ile doyacak! 1

Ülkemizde faaliyet gösteren yemek kartlarının hemen hepsİnin yabancı menşei olması yerli firmalerimizi harekete geçirdi ve ilk yerli yemek kartları ortaya çıktı.

Türkiye’de özellikle firmaler tarafından kullanılan ve firma çalışanlarının yemek ihityacını karşılamak üzere çalışanlara verilen yemek kartları ile çalışanlar yemek kartlarının geçtiği yerlerden içinde ki bakiye kadar yemek yiyebiliyor. Bu hizmet ise bir kaç demirbaş yabancı yemek firma kartı ile yapılıyor. Şimdi ise bu kartlara GustoKart ve AhiKart adında iki yerli yemek kartı rakip oldu.

Yabancı yemek kartlarının yılda 2 milyar dolarlık işlem hacmi bulunduğunu, komisyonların kar hadlerini aştığını anlatan Yenice, milli yemek kartlarıyla paranın Türk işletmecilerde kalacağını belirtti. GustoKart’ın, esnafa kampanya düzenleme imkanı da sunacağını anlatan Yenice, konuşmasının devamında:

“Esnafımız, Gusto’yu kullanmak için ayda 150 lira ödeyecek. POS, kargo, aidat ve benzeri isimlerle hiçbir ücret alınmayacak. Ortalama bir esnaf ayda en az 2-3 bin lira kar elde edecek. AhiKart ise esnafımızla toptancıların birbirlerinden indirimli ve avantajlı alışveriş yapmasını sağlayacak. Vatandaşlar da lokantalardan yüzde 5 ila 50 arasında değişen indirimden yararlanacak.”

Sektörel kredi kartı: AhiKart 

Ahilik geleneğinden esinlenerek AhiKart’ı da çıkardıklarını aktaran Yenice, AhiKart’ın esnafın tedarik ve sarf malzemeleri tüketiminde kullanabileceği, anlaşmalı firmalardan iskonto, taksit, ve taksit erteleme gibi imkanların yanında kampanyalar dahilinde alışveriş yapabilecekleri sektörel bir kredi kartı olduğunu ifade etti.

Kaynak: Milliyet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Social profiles