App Store’dan Nasıl Para İadesi Alınır?

App Store'dan Nasıl Para İadesi Alınır? 1

App Store’dan Nasıl Para İadesi Alınır?

Kullanım hataları dolayısıyla, geçtiğimiz yıllarda Apple yeni bir sistem devreye sokarak, App Store’dan yanlışlıkla satın alınan uygulamalar için para iadesi uygulamasına geçmişti. Ebeveyninin telefonundan, onlardan izinsiz uygulama satın alan çocuklar dolayısıyla, kullanıcılardan gelen şikayetleri göz önünde bulunduran Apple bu sisteme geçmişti. Biz de, bu sistemden yararlanmayı bilmeyenler ve App store’dan nasıl para iadesi alınır? sorusuna cevap bulmayı merak edenler için bilgilendirmede bulunacağız.

Öncelikle yapılması gereken, tarayıcıdan ‘Apple Sorun Bildir’ sayfasına girmektir. Bundan sonra, Apple kimliğiyle giriş yapılır ve son iki ay boyunca yapılmış tüm satın alma işlemlerinin kaydına ulaşılır. Bu uygulamalardan para iadesi alınmak istenen seçilir ve ‘Sorun Bildir’ bölümüne tıklanılır. Bu tıklamayla karşımıza ‘Sorun Seç’ seçeneği çıkacaktır. Seçilen sorunla ilgili yapılması gereken bir açıklama vardır. Bu açıklamanın İngilizce yapılması gerekmektedir. Ancak üst düzey bir İngilizceye ihtiyacınız olmadığından, kısaca “I want refund. I didn’t buy this” yazmanız yeterli olacaktır. Apple bu kaba taslak ifadeyi dikkate alır ve size geri dönüşte bulunur.

Yanlışlıkla yaptığınız bir satın alma işleminin para iadesini almak için yaptığınız başvuru değerlendirilir. Ödeyip satın aldığınız App Store uygulamasının ücreti, sizin iade isteminizi iletmeniz den sonra, kredi kartınıza on gün içerisinde iade edilir. Son olarak şunu da belirtelim; ücret iadesi yapılan uygulamada yapılacak güncellemeleri ve yenilikleri ise, satın alma işlemi iptal olduğu için indiremeyecek siniz.

 

Yorumlar

avatar
Close
Social profiles