Android Telefonlarınızda İstenmeyen Aramaları Ve Mesajları Nasıl Engellersiniz?

Android Telefonlarınızda İstenmeyen Aramaları Ve Mesajları Nasıl Engellersiniz? 1

Android Telefonlarınız da İstenmeyen Aramaları Ve Mesajları Nasıl Engellersiniz?

Günümüz çağında yaşlısından gencine herkes telefon kullanıyor ve herkesin en az bir tane kendi şahsına ait kişisel bir cep telefonu var.Kişisel yazışmalarda arkadaşlarla sohbetlerde ve bazı özel mesajlaşmalarda ve görüşmelerde kullandığımız telefonlara bazen de rahatsız edici kişi ve yerlerden aramalar ve mesajlar da gelmektedir.

Kullandığınız telefon Android ise bu istenmeyen mesaj ve aramalardan kurtulmanız çok kolay. Telefonunuzun ayarlar bölümüne girerek arama ayarları sekmesine tıklayın.Yeni açılacak olan pencerede en altta yada seçenekler arasında arama engelleme seçeneğini göreceksiniz.O seçeneğe tıklayın ve engellemek istediğiniz numarayı yazın ve onaylayın.Artık yazmış olduğunuz numara size bir daha engelini kaldırana kadar arama gönderemeyecektir.

İstenmeyen mesajlar içinde aynı uygulamayı yapabilirsiniz.Mesaj ayarlarından mesaj engelleme bölümüne gelebilir ve buraya mesaj atmalarını engellemek istediğiniz kişinin numarasını yazarak size SMS göndermesini engelleyebilirsiniz. Bazı Android cihazlarda arama engellendiğinde aynı zamanda engellenen numaranın SMS göndermesi de otomatik olarak engellenir ancak bazı cihazlar SMS için ayrı bir engelleme ayarı yapmayı gerektirir.Her iki durumda da belirtilen yöntemleri uygulayarak size rahatsız eden ve artık görmek istemediğiniz arama ve smslerden kurtulabilirsiniz.

Sonuç olarak telefonlar kişisel ve özel olan cihazlardır.Hiçbir şekilde telefonlardan arama yada SMS yoluyla rahatsız edilmek hoş bir durum değildir.Bu nedenle hoşlanmadığınız ve istemediğiniz tüm arama ve sms’lerden telefonunuzu rahatça temizleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Social profiles