Android Telefonlarda Yedekleme Nasıl Yapılır?

Android Telefonlarda Yedekleme Nasıl Yapılır? 1

Android tabanlı akıllı telefonlarda yedekleme işlemi oldukça önemli, zira bazı durumlarda gerçetken çok işe yarıyorlar.

Telefonunda sürekli güncelleme yada rom yüklemek isteyen kullanıcılar için yer büyük bir sorundur. Çoğu zaman kullanıcılar verileri silmeden işlem yapmak isteyebilirler. yapılacak şey ise rom yüklemek için veya güncelleme yapmak için telefonun sıfırlanmasıdır. Bu yüzden telefonda ki verilerin silinmemesi için yapılması gereken işlem telefon yedeklemesi yapmaktır.

Öncelikle yedeklememiz gereken şeyler, resim, video, SMS’ler, kaydettiğiniz kişiler hani rehber, notlar, arama kaydı vb kişiye özel verilerdir. Çünkü eğer bu verileri silerseniz bir daha yerine getirmesi neredeyse imkansızdır. Diğer veriler ( uygulama ve oyun verileri, sd dosyaları) bir şekilde temin edilebilir veya sıfırdan gerçekleştirilebilir. Ancak bunların da yedeklemesi yapmak sizin için zaman tasarrufu olacağından bunların da yedeklemesini yapmak sizin için yararlı olacaktır.

Android Telefonlarda Yedekleme Nasıl Yapılır? 2

Şimdi asıl konumuz Android telefon yedekleme nasıl yapılır? konusuna geçelim.

Android telefonlarda yedekleme işlemleri

Rehber Yedeklemesi

İlk başta rehber yedeklememizi seçmemizin nedeni yüzlerce kişinin numarası silinmesi sizler için büyük bir kayıp olabilir. Bu yazımızda offline ( telefona ) yedeklemeyi göstereceğiz. ilk başta rehbere girmelisiniz. Daha sonra menüye tıklayarak içe/dışa aktar seçeneğine girerek USB bellekten dışarı aktar veya hafıza kartına aktar seçeneklerinden birine tıklayarak rehberin yedeklenmesini sağlarsınız.

Komple Sistemin Yedeklenmesi

Komple sistemi yedekleyerek burada kısa kısa başlıklarda anlatacağımız şeyleri tek bir adımda yapabilirsiniz. Bunu yapabilmek için telefonunuzda CWM Recovery menüsü olmalıdır. Bu menüyü kullanarak telefon yedeklemesi yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Social profiles