Android Rehberinizi iPhone’a Nasıl Aktarırsınız?

Android Rehberinizi iPhone'a Nasıl Aktarırsınız? 1

Android Rehberinizi iPhone’a Nasıl Aktarırsınız?

Telefon değiştirmenin en kötü taraflarından biri telefonumuzda bulunan rehberi yeni kullanacağımız telefona aktarmaktır. Özellikle akıllı telefonların hayatımızın bir parçası haline gelmesiyle birlikte akıllı telefonlar bir bakıma tüm işlerimizi takip ettiğimiz, gerek iş gerekse ailemizle irtibatta bulunduğumuz tüm kişilerin irtibat bilgilerini sakladığımız ve daha bir çok not gibi verilerimizin bulunduğu bir ajanda haline gelmiştir.

Bundan dolayı da telefon değiştirmek bize büyük bir eziyet olmaktadır.

Android Rehberinizi iPhone'a Nasıl Aktarırsınız? 2
Android iphone rehber aktarna

Yeni aldığımız cihazla eski kullandığımız cihazın işletim sistemleri aynı ise yine bir bakıma daha şanslıyız. Çünkü aynı işletim sistemleri rehber aktarma konusunda aynı formatla rehber kullanıldığı için bir takım araçlar sunmaktadır. Bu araçlarla yardımıyla rehberimizi kolayca yeni akıllı cihazımıza aktarabilmekteyiz.

Peki Android işletim sistemine sahip bir akıllı cihaz kullanırken yeni aldığımız cihaz ios işletim sistemine sahip bir iPhone ise Android Rehberinizi iPhone’a Nasıl Aktarırsınız?

Android Rehberinizi iPhone'a Nasıl Aktarırsınız? 3
Android iphone rehber aktarna

Farklı iki işletim olduğunda rehberinizi yeni cihazınıza aktarmak için bir çok uygulama geliştirilmiştir. Bu uygulamalara Android cihazlar için Google Play Store ve Apple App Store’dan erişebilirsiniz. Örneğin rehber ve diğer verilerin aktarımı için Copy My Data ve AT&T Mobile Transfer gibi uygulamalar vardır.

Bu uygulamaların hem Android hem de iOS işletim sistemleri için farklı sürümleri bulunmaktadır. Bu uygulamaların bir diğer avantajı ise kablosuz veri aktarımına imkan sunmalarıdır. Böylelikle kablo kalabalığı olmadan direk kablosuz iletişimle verilerinizi yeni cihazınıza aktarabilirsiniz.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Social profiles
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x