Android Cihazlarda Root Nasıl Yapılır?

Android Cihazlarda Root Nasıl Yapılır? 1

Android kullanıcılarının çok merak ettiği konulardan birisi root yapımıdır. Bu zannedilenin aksine basit ve kısa süren bir işlemdir. Peki Android Cihazlarda Root Nasıl Yapılır?

Öncelikle kullandığınız cihazın modelini bilmeniz gerekir. Bunun için ayarlar kısmına gelerek, cihaz hakkında bölümüne girebilir, cihazın adı kısmında kullandığınız cihazın adını öğrenebilirsiniz. Daha sonra Root yapımı için androidxda sitesinden Root yapımı için gerekli programı cihazınızın adına uygun olarak indirebilirsiniz.

İndirdiğiniz dosyaları bilgisayara veya tabletinize saklayın. İşleme başlamak için cihazınızı kapatın. Daha sonra cihazın Home, ses kısma ve Power (cihazı açma) tuşuna aynı anda birkaç saniye basmanız gerekiyor. Açılan pencerede sizlere bir takım uyarılar yapılacak, bu uyarıları geçmek için ses yükseltme tuşuna basabilirsiniz.

Daha sonra yüklenmek istenen programlar kısmı açılacak, yedeklediğiniz dosyaları atmak için telefonunuza USB takın. Daha sonra bilgisayarınızdaki programı açın, programı açtığınızda telefonunuzu takıldığı olduğu bölümü göreceksiniz, telefonunuzu seçerek start tuşuna basın ve gerekli verilerin telefonunuza yüklenmesini bekleyin. Bu işlem birkaç dakika sürecektir. Daha sonra cihazınız tekrar açılacak, root atma işlemi başarı ile sonuçlanacaktır. Bu işlem son derece risklidir. Risk ise cihazınızın markasına ve adına göre programı indirmeniz ve kurmanızdır. Aksi taktir de telefonunuz veya tabletiniz bir daha açılmayacaktır.

Bu işlemin başarı ile sonuçlanıp sonuçlanmadığı ise programı yedeklediğiniz cihaz da kurulum bittikten sonra sizlere bilgilendirme yapılacaktır.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Social profiles
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x