Android 4.5 G Ayarı Nasıl Yapılır?

Android 4.5 G Ayarı Nasıl Yapılır? 1

Android 4.5 G Ayarı Nasıl Yapılır?

Android telefonlar da mobil İnternet hızını 10 kat daha arttırmak üzere tasarlanan 4.5 G’ye geçiş tamamlanmıştır. Telefonlar 4.5 G’ ye otomatik olarak geçiş yapacaklar ama bunun için telefonlar da ayar yapılması gerekmektedir. Bu ayarın nasıl yapılacağını bilmeyenler için nasıl yapılacağını basit bir şekilde anlatacağız.

İlk önce telefonunuz da bulunan ayarlar bölümüne giriş yapın. Daha sonra da mobil ağlar menüsüne girin. Bu bölümde bulunan şebeke modu bölümünde 1 Nisan 2016 tarihi itibari ile 4.5 G otomatik olarak eklenmiş olacaktır. Buradan da telefonun 4.5 G ayarı yapılabilecek durumdadır.

Bu ayarı da şebeke modundan 4 G ya da 4.5 G ya da LTE yazan seçeneği seçerek yapmış olursunuz. Oldukça basit bir işlemdir. Bu işlemi kendiniz yapamaz iseniz yakınlarda ki bir telefon bayiine giderek de yaptırabilirsiniz. Fakat yukarıda söylediğımız gibi oldukça basit olan bir işlemdir.

Android telefonun 4.5 G ayarları marka ve modele göre değişiklik gösterebilir. Yukarıda ki şekilde yapamadı iseniz telefonunuz farklı olabilir o zaman, mobil ağlara girdiğiniz de şebeke bölümünü değil ağlar kısmını seçerek bu işlemi yapın. telefonunuz Android 5.0 lollipop işletim sistemi yüklü olan bir telefon ise de, 4.5 G ayarı yapmak için ayarlar menüsüne girin daha sonra buradan kablosuz ve ağlar kısmından diğer seçeneğini seçerek işleme devam edin.

Devamın da da hücresel ağları seçin. Hücresel ağlardan da 4 G, 4.5 G ya da LTE’yi seçin. Bu şekilde sahip olduğunuz Android telefonun 4.5 G ayarını gerçekleştirmiş olacaksınız. Bu işlemden sonra da telefonunuzun mobil internet hızını 10 kat yukarı çekmiş olacaksınız. Hiç takılmadan hızlı bir şekilde internet erişimine sahip olacaksınız.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Social profiles
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x