Akıllı Telefon Bataryası Nasıl Doğru Şarj Edilir?

Akıllı Telefon Bataryası Nasıl Doğru Şarj Edilir? 1

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte akıllı telefonların hayatımızda ki yeri de oldukça önem kazanmaya başladı. Artık hemen hemen herkesin elinde bir akıllı telefon bulunmaktadır. Akıllı Telefon Bataryası Doğru Nasıl Şarj Edilir? Sorusu da özellikle bu gelişimin ardından oldukça önem kazanmış durumda.

Akıllı telefonlar gelişiyor fakat üzerine gelen yük yüzünden bataryası da geriliyor gibi geliyor olabilir. Fakat telefonunuz 5000 mAh bile olsa doğru teknikleri uygulamadığınız takdirde yine iyi bir batarya verimi alamazsınız. Ne diyorduk? Evet akıllı telefonlar gelişince bataryaları geri gitmiyor!

Sadece hepimiz yanlış kullanım yüzünden mağdur oluyoruz. Bunun sebepleri de elbette ki çoktur. Bu çokluğu ortaya çıkarmak için bazı tespitler yapmamız şart. İnsan sağlığında olduğu gibi telefon sağlığında da enerji hayati önem taşır. Günde isterseniz 10 saat şarja takın, yanlış kullanırsız 4 saat dahi kullansanız şarjınız biter.

Önemli olan çok değil Doğru şarj etmektir!

Akıllı Telefon Bataryası Nasıl Doğru Şarj Edilir? 1.Yöntem 

Kullandığınız telefonun pil ihtiyacını karşılamak için sadece kendi adaptörünü kullanın. Çünkü satın aldığınız telefonlar kendi bataryasını hazmedecek şekilde üretilmiştir. Eş, Dost, akraba şarjı ile pil giderecek olursanız, doğru şarj etmeniz mümkün olmayacaktır.

Akıllı Telefon Bataryası Nasıl Doğru Şarj Edilir? 2.Yöntem

Telefonunuzu ilk aldığınızda öyle 1 gün şarjda tutmanız falan da yalandır. Çünkü 2 saat dolup %100 oluyorsa ve siz 1 gün tutuyorsanız bu sadece elektrik israfıdır. Buna inanmanız sadece elektrik israfını değil, ileride ciddi telefon sıkıntısı çekmenize yol açacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Social profiles