ABD’de SAR 9X en iyi tabanca seçildi!

ABD'de SAR 9X en iyi tabanca seçildi! 1

Türkiye’nin yerli ve milli gelişmeleri özellikle savunma sanayi olarak diğer sektörlere göre çok ilerde gidiyor. Buna paralel olarak ABD’de en iyi tabanca olarak yerli tabanca SAR 9X’in seçilmesi de bu paralelliği doğruluyor.

Sarsılmaz firması tarafından yerli olarak geliştirilen özgün bir tasarıma sahip olan SAR 9X tabancı, grupman olarak seri atış kabiliyeti yüksek.

ABD dergisi tarafından yapılan en iyi tabanca değerlendirmesi olan: 2020 Editors’ Choice Award oylamasında SAR 9X için oy kullananlar
arasında, dünyaca ünlü ateşli silahlar eğitmeni ve Guns dergisi editörü Massa Ayoob, Tactical Life’tan Dave Bahde, Guns & Ammo’dan Chris Mudgett ve Gun Digest’den Mike Dickerson gibi pek çok uzman yer aldı.

SARSILMAZ 9X ÖZELLİKLERİ

Dünyanın en iyi tabancası ödülünü kazanan SAR 9X özelliklerini şu şekilde sıralamak mümkün:

  • Düşük atış aksı sayesinde şahlanma kontrolü kolaylığı ile takip eden atışlarda daha iyi grupman sağlanmasına olanak veriyor.
  • SAR 9X Üç farklı ebatta değiştirilebilir arka sırtlık ve kabza yan kapakları sayesinde kullanıcıya ergonomik tutuş kolaylığı sağlıyor.
  • Kapak üzerindeki soğutma kanalları sayesinde seri atışlarda namlunun hızlı soğumasına olanak sağlayan SAR 9X daha iyi grupman imkanı da sunuyor.
  • Yine tetik emniyeti özelliği ile tetik çekilmedikçe iğneyi bloke ederek silahın ateş almasını engelleyiyor.
  • SARSILZMAZ SAR 9X tabancası kırmızı nokta tetik göstergesi ile mekanizmanın kurulu olduğunu da gösteriyor.
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Social profiles
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x