4G ve 5G’de son durum! Olaya Turkcell ve Aselsan el attı!

4G ve 5G'de son durum! Olaya Turkcell ve Aselsan el attı! 1

5g-huawei-samsung

Türkiye 4G’ye geçmeye hazırlanırken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğran tarafından  “4G ile uğraşmayalım direkt 5G’ye geçelim” önerisinden sonra ibre 5G’ye döndü.

Türkiye’nin GSM lideri Turkcell’in Genel Müdürü Kaan Terzioğlu ve yine Türkiye’nin en büyük teknoloji üreten markası Aselsan’nın Genel Müdürü Dr. Faik Eken bir araya gelerek 5G için yapılacak çalışmaların kapsamına ilişkin birlikte çalışma doğrultusunda anlaşmaya vardılar.

5G’yi biz üreteceğiz!

Bu işbirliğinin ana hedefi, Türkiye’nin 5G teknolojisinde tüketici ve sonradan alıcı değil, üretici ve 5G’yi dağıtıcı ülke haline getirilmesi. Bu plan doğrultusunda iki yerli marka 5G yol haritası üzerinde çalışmaya başlayacak.

Uluslararası standartlaşma süreçlerine birlikte katılım sağlayacak olan Turkcell ve ASELSAN, geliştirilecek ürünlerle yerel ve uluslararası pazarlarda ticari başarı için ortak çaba sarf edecek.

2 Dev firma ortak çalışacak!

5G için milyarlarca dolar büyüklüğe ulaşacak patent pazarında da ülke olarak alacağımız payın artırılması amaçlanıyor. İşbirliği ile aynı zamanda Türkiye’de oluşacak teknoloji üretimi ekosistemine öncülük edilmesi hedefleniyor.

Turkcell ve ASELSAN, 5G alanında atılacak adımlara öncülük etmek üzere elektronik teknolojileri alanında güç birliği yapıyor.

Turkcell ve ASELSAN arasında imzalanan çerçeve metin doğrultusunda, iki marka uzun vadeli bir işbirliği yürütmek ve geleceğin mobil teknolojilerini geliştirmek için ortak çalışma konusunda anlaşmaya vardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Social profiles