4G ve 4.5G hızı dünyada nasıl? İşte sonuçlar!

4G ve 4.5G hızı dünyada nasıl? İşte sonuçlar! 1

Ülkemizde 4.5G olarak anılan ve 4G’nin bir üst sürümü olan teknoloji dünyada hangi hızlara ulaşıyor?

5/6 senedir dünyada kullanılmakta olan 4G teknolojisi Türkiye ye gelmekte epey geç kalınca, devlet direkt olarak 5G çalışmalarına başlamak, 4G’nin de gerisinde kalmamak adına 4.5G teknolojisini 1Nisan 2016’dan itibaren kullanacağımızı açıklamıştı. Böylece Türkiye’de 4G teknolojisi ile hatta daha da iyisi ile tanışmış oldu.

Peki dünyada kullanılmakta olan 4G’nin durumu ne ve hızı nasıl?

Aşağıda ki videolarda göreceğiz üzere oldukça farklı sonuçlar çıkıyor. Sakın ola ki dünyada ki 4G hızlarının uçtuğunu düşünmeyin, çok yanılırsınız. Bence bir kaç ay sonra Türkiyede sistem oturunca dünyada ki en hızlı 4G  kullanan ülkelerinden başında geleceğiz. Aşağıda bulunana videolar çeşitli ülkelerin 4G sonuçlarını göstermektedir. Aralarında biri var ki görünce şaşıracaksınız (: İşte dünyadan 4G, 4.5G manzaraları…

||| Hangi ülkeler 4.5G kullanıyor? Liste için tıklayın!

ABD/Los Angeles

İngiltere

Hindistan

İtalya

Arjantin

Kazakistan

Kıbrıs

8 thoughts on “4G ve 4.5G hızı dünyada nasıl? İşte sonuçlar!

  1. Hem yüzölçümü bakımından hem nüfus bakımından küçük olan ülkeleri kapsamak daha kolaydır şekil a kıbrıs

  2. Arkadaş gerçekten çok şaşırdım Kıbrıs hariç diğer ülkeler turkcell in 3g turbo internet hızına yetişemiyor indirme konusunda ülkemiz gerçekten iddialı ama Upload baya düşük kalıyor ben çok daha hızlı beklerdim abd İngiltere falan çok şaşırdım yani

    1. Gerçek video testleri. Ne yazık ki yabancıları gözümüzde çok büyütüyoruz

  3. Bu konuda da muhalefet sınıfta kaldı.ağızlarından bu teknolojiyi hiç gündem yapmadı.tıpkı uydumuzla televizyon yayın kalitesinin artacağı çanakların kalkacağı çubukla televizyon izlenebileceği gibi.

    1. Yahu Ankara’nın bir çok bölgesinde(Keçören,Etlik Aydınlık evlerin bir bölümü ve bir çok köyde)sinyal bile çekmeyen operatörler varken ve Her değişim rezaleti getirirken 4,5 G masalına başlamak neyin ukalalığıdır?

      1. Dünyada her yaptıgını,yaptıgı ilk anda mükemmel yapanmı var.Elbette aksayacak,haya çıkacak eleştirilecek ve düzelecek hatta dahada iyisi yapılacak.Fakat her aksaklıgı senin kafayla karşılarsak …………..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Social profiles